dise+pgnig+igg-01.png

studio.png

PARTNER GŁÓWNY KONFERENCJI
BRANŻOWY PARTNER KONFERENCJI
PARTNERZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
SPONSORZY XXI KONFERENCJI GAZTERM

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło przekazać informacje o kolejnej XXI edycji Konferencji GAZTERM, która odbędzie się w Międzyzdrojach w terminie 7-9 maja 2018 roku.

Już po raz 21-ty organizować będziemy Konferencję, która w środowisku gazowniczym uznawana jest jako wydarzenie prestiżowe, jedno z najważniejszych forum wymiany doświadczeń użytkowników rynku gazu,  ciepła i energii elektrycznej, miejsce prezentacji najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych branży energetycznej. Już od ponad 20 lat gościmy specjalistów i przedstawicieli branży gazowniczej, ciepłowniczej i energetycznej, przedstawicieli środowisk naukowych oraz producentów urządzeń dla gazownictwa i energetyki.

Ubiegłoroczna  XX Konferencja Gazterm zgromadziła ponad 400 uczestników, przygotowano i wygłoszono ponad 20 referatów i prezentacji dotyczących zagadnień bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych, znaczenia i roli giełdy gazu, przebiegu procesu liberalizacji rynku gazu oraz nowych strategii pro konsumenckich.

W roku 2017 polskie gazownictwo wkroczyło w okres realizacji strategicznych celów: pierwsza dostawa spotowa amerykańskiego gazu odebrana w terminalu LNG w Świnoujściu, pierwszy średnioterminowy kontrakt na dostawy gazu skroplonego do Polski oraz jednoznaczna deklaracja współpracy energetycznej między USA a Polską. Równolegle do tych wydarzeń rozwija się regionalna inicjatywa współpracy państw Trójmorza,  której jednym z priorytetów jest budowa połączeń gazowych na osi Północ-Południe. To bez wątpienia jakościowe zmiany jakim podlega polski rynek gazu. Pozwalają one na układanie pozytywnych scenariuszy rozwoju dla polskiego i regionalnego rynku gazu ziemnego. Na najbliższym GAZTERMIE chcemy, w międzynarodowym gronie menadżerów i ekspertów, przedyskutować i ocenić warunki rozwoju i perspektywy współpracy gazowej między Stanami Zjednoczonymi a państwami Trójmorza. Uważamy, że jest to kwestia o strategicznym zaznaczeniu dla obu stron, która jednak wymaga głębszego wzajemnego poznania oraz zrozumienia  uwarunkowań
i modeli w jakich funkcjonują rynki gazu po obu stronach Atlantyku. Właśnie tym wyzwaniom poświęcona zostanie XXI edycja Konferencji Gazterm 2018:

          „Stan i perspektywy współpracy gazowej USA – Trójmorze”

Do udziału w przyszłorocznej Konferencji zaprosimy również uczestników z europejskiego i amerykańskiego rynku gazu, dzięki czemu Gazterm 2018 zyska międzynarodowy charakter.

Przygotowując tematykę Konferencji, kładziemy duży nacisk również na zagadnienia związane z ochroną środowiska i wykorzystaniem gazu ziemnego, jako najbardziej ekologicznego paliwa stosowanego w energetyce.

Jako organizatorzy planujemy podjąć wszelkie starania zmierzające do utrzymania wysokiej rangi Konferencji GAZTERM, co rozumiemy głównie jako zapewnienie uczestnikom najwyższego poziomu usług związanych z jej przebiegiem oraz wysokiego poziomu merytorycznego, który zapewnia Partner Merytoryczny Konferencji - Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych.

Zapraszamy.

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNER MEDIALNY
cire
GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY
logoenergetyka24-3.jpg
STRATEGICZNY PARTNER MEDIALNY
logobiznesalert-2.jpg
ORGANIZATOR


70-332 Szczecin, Al. Piastów 69/5, tel. 91 485 17 10, fax: 91 485 17 17, tel.kom.: 607 220 470, 602 365 879, e-mail: gazterm@gazterm.pl