dise+pgnig+igg-01.png

studio.png

PARTNER GŁÓWNY KONFERENCJI
BRANŻOWY PARTNER KONFERENCJI
PARTNERZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
SPONSORZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI

Szanowni Państwo!

W imieniu całego zespołu Studio 4u serdecznie dziękujemy za udział w XXI Konferencji GAZTERM 2018. To dla nas ogromna satysfakcja, że GAZTERM jest ciągle ważnym miejscem spotkań i wymiany poglądów dla specjalistów i przedstawicieli branży gazowniczej, ciepłowniczej i energetycznej, środowisk naukowych oraz dostawców rozwiązań dla biznesu. Szczególnie dziękujemy naszemu Partnerowi Głównemu, którym było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. za duże zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej Konferencji. Podziękowania składamy także pozostałym Partnerom i Sponsorom, a także Patronom Medialnym bez których nasza Konferencja nie mogłaby być realizowana na tak wysokim poziomie.

Pragniemy podkreślić, że nieoceniony był udział naszego Partnera Merytorycznego – Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych oraz Partnera Branżowego ­– Izby Gospodarczej Gazownictwa. Ogromne wsparcie, zaangażowanie i staranność podejmowanych przez specjalistów DISE oraz IGG działań, przyczyniły się do wysokiego poziomu merytorycznego XXI Konferencji GAZTERM.

W tym roku gościliśmy ponad 350 uczestników, którym chcemy serdecznie podziękować za aktywny udział i wsparcie.

Zainteresowanych informujemy, że na naszej stronie internetowej www.gazterm.pl zamieściliśmy „Podsumowanie XXI Konferencji GAZTERM 2018”. http://www.gazterm.pl/problematyka-2018/podsumowanie-2018.html

Tych z Państwa, którzy zechcą pobrać materiały konferencyjne zapraszamy do zakładki Referaty i Prezentacje - http://gazterm.pl/problematyka-2018/referaty-i-prezentacje-2018.html

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć, która jest dostępna na stronie internetowej – http://gazterm.pl/galeria.html

Liczymy na spotkanie z Państwem podczas przyszłorocznej XXII Konferencji GAZTERM 2019, która odbędzie się w Międzyzdrojach, w dniach 13-15 maja 2019 r.

Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół Studio 4u

Są umowy w sektorze LNG po wizycie rządu w USA. Polacy rozmawiali w USA o dostawach LNG. Pokłosie to między innymi listy intencyjne z amerykańskimi operatorami infrastruktury gazowej. Przedstawiciele firmy Polskie LNG podpisali wstępne porozumienie o współpracy z przedstawicielami amerykańskiej firmy z branży gazowej Sabine-Neches Navigation District, Port of Port Arthur oraz z Izbą Handlową Greater Port Arthur.Od 19 do 23 marca przedstawiciele polskiego rządu wzięli udział w dyskusji o rozwoju światowej infrastruktury gazowej w Waszyngtonie podczas Transatlantic Energy Security Forum.

W 2017 roku PGNiG, jako pierwsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej sprowadziła LNG ze Stanów Zjednoczonych. Podpisała też kontrakt terminowy na dostawy tego surowca z brytyjską Centricą. Piotr Naimski deklaruje, że Polska chce w 2022 roku mieć pełną swobodę wyboru dostawcy gazu. Kończy się wtedy długoterminowy kontrakt z rosyjskim Gazpromem, który Polacy chcą zastąpić innym, bardziej elastycznym rozwiązaniem, z uwzględnieniem możliwości porzucenia dostaw z Rosji w ogóle. Ma to zapewnić, oprócz terminalu, planowany gazociąg Baltic Pipe z Norwegii.

Dostawy LNG z USA do Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej będą tematem przewodnim tegorocznego GAZTERM w Międzyzdrojach.

 

Wojciech Jakóbik

Redaktor naczelny BiznesAlert.pl

 

 

Szanowni Państwo,


Mamy przyjemność poinformować, iż partnerem XXI Konferencji Gazterm 2018

został Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

gazsystem logo

www.gaz-system.pl

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Partnerem i Gospodarzem drugiego dnia XXI Konferencji GAZTERM 2018 będzie PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

PGNIG

W związku z tym tematyka i problematyka  tego dnia skupiona zostanie na nowych obszarach rozwoju polskiego rynku gazu.

W przygotowywanych panelach poruszymy kwestie związane z gazomobilnością, CNG, LNG i znaczeniem rynku detalicznego dla rozwoju gazownictwa.

Dużo miejsca poświęcimy również problematyce smogu dla którego gaz ziemny  stanowi znakomite antidotum.

Omawiać będziemy  także możliwości i potrzeby  rozwoju sieci gazowej i gazyfikację „białych plam” oraz rolę i plany rozwoju giełdy gazu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Mastylak

Wzbiera fala LNG z USA. Trójmorze może liczyć na więcej.
Amerykanie rozpoczynają marzec od uruchomienia pierwszej dostawy z drugiego terminalu eksportowego w Stanach Zjednoczonych. Cove Point LNG należący do Dominion Energy wysłał pierwszy tankowiec z gazem skroplonym na potrzeby klienta w Azji.
Drugi terminal eksportowy znajduje się w stanie Maryland. To inwestycja warta 4 mld dolarów. Jego przepustowość to 5,25 mln ton rocznie. Dołącza on do terminalu Sabine Pass LNG w Luizjanie należącego do firmy Cheniere Energy. To stamtąd w 2017 roku dotarła pierwsza dostawa gazu skroplonego z USA do Polski. Przepustowość tego obiektu ma sięgnąć 27 mln ton rocznie.
Warto przytoczyć dane na temat potencjału amerykańskiego gazu skroplonego. Z danych Cheniere Energy wynika, że w zeszłym roku wysłała ona 205 ładunków gazu skroplonego. Firma liczy na dalszy rozwój dostaw. To ciekawa perspektywa dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, czy tzw. Trójmorza. Będzie to temat przewodni dyskusji na tegorocznej konferencji GAZTERM 2018 w Międzyzdrojach.

Wojciech Jakóbik
Redaktor naczelny BiznesAlert.pl

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNER MEDIALNY
cire
GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY
logoenergetyka24-3.jpg
STRATEGICZNY PARTNER MEDIALNY
logobiznesalert-2.jpg
ORGANIZATOR


70-332 Szczecin, Al. Piastów 69/5, tel. 91 485 17 10, fax: 91 485 17 17, tel.kom.: 607 220 470, 602 365 879, e-mail: gazterm@gazterm.pl